Mobil   Site Haritası   Webmail   RSS  

BAŞKANIMIZ
  BAŞKANIMIZ
  BAŞKANIMIZIN YAZILARI
Takvim
BAŞKANIMIZIN YAZILARI

Göreve geldiğimiz günden itibaren birlik ve beraberliğin önemini her fırsat da vurgulamaktayım. Beldemizin, kendi bölgesinde ve ülke genelinde öne çıkacak projelerin gerçekleşmesi açısından, toplum desteğine ihtiyaç duyulan konularda halkımızın,güç birliği içerisinde olması,  birlikte hareket etmesi, Beldemizin ufkunu açmada son derece önemlidir.

Bu bağlamda, Karabiga Belediyesi olarak, başkanından sokaktaki işçisine kadar tüm çalışanları ile birlikte, eldeki sınırlı olanakları kullanarak, çalışmalarımızın her aşamasında halkımızı bilgilendirerek, şeffaf bir yönetim anlayışı içinde olduk.

Halkımızın daha güzel şartlarda yaşaması için elimizden gelenin en iyisini yapıyoruz. Son yıllarda hedef çizdiğimiz çağdaş, yaşanabilir bir turizm, kültür ve sanayi kenti olma yolunda, büyük bir ivme yakalayarak farklılığını belirgin bir şekilde ortaya koyan Beldemiz ile ilgili çalışmalarımızda, bize destek veren saygı değer hemşehrilerimin önümüzde ki süreçte de ayni desteği devam ettireceğine yürekten inanıyor, bu duygu ve düşüncelerle yeni yılınızı kutluyor, sağlık ve mutluluklar diliyorum.' 2012 yılının herkese huzur ve mutluluk getirmesini temenni ediyorum.

Muzaffer KARATAŞ
Karabiga Belediye Başkanı

  Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış

  Yorum Ekle

Ad Soyad :
E-Posta :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :


Alemlere rahmet olan Efendimiz’den öğrendiğimiz;
 
              "Ey Rabbimiz, bize Recep ve Şaban ayını mübarek kıl ve bizi Ramazan’a ulaştır" dualarıyla yine, yeni bir Ramazan iklimine giriyoruz. İçinde bulunduğumuz Şaban ayı, kısa süre önce ihya ettiğimiz Berat Kandili, bizi tarifi mümkün olmayan bereket esintileriyle sarıyor. Yine Efendimiz’in "Recep ayı Allah’ın, Şaban ayı benim, Ramazan ayı ise ümmetimin ayıdır" buyurduğu gibi Efendimiz’in mübarek ayından, ümmetin rahmetine vesile olacak Ramazan’a doğru ilerlediğimiz bu arife gününde, şimdiden Ramazan Ayınızı tebrik eder, Hayırlara vesile olmasını Cenab-ı Allah’ tan niyaz ederim.   
 
10.08.2010
Saygılarımla.
 
Muzaffer KARATAŞ
Belediye Başkanı

  Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış

  Yorum Ekle

Ad Soyad :
E-Posta :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :


1 Temmuz Kabotaj Bayramı ve 2. Karabiga Priapos Deniz Festivalinde, festival süresince bizleri yalnız bırakmayan başta Vali Yardımcısı Biga Kaymakam Vekili Sayın Bahir ALTUNKAYA olmak üzere; Festivalimize katılan-katılamayan, burada isimlerini tek tek sayamadığım, yürekleri bizlerle atan gönül dostlarımıza, misafirlerimize, ve Belde Halkımıza teşekkür eder, saygılarımı sunarım.
 
05.07.2010
 
Muzaffer KARATAŞ
Belediye Başkanı

  Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış

  Yorum Ekle

Ad Soyad :
E-Posta :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :


23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI

Türkiye Büyük Millet Meclisi’ nin açılışının 90. yıl dönümünü gurur ve coşkuyla kutluyoruz.

Tarihimizde önemli bir dönüm noktası olan 23 Nisan 1920, varlığına kastedilen     Yüce Türk Ulusu’ nun uyanışını; esaret zincirlerini kırarak,  kendi yazgısına el koyduğu günü simgelemektedir. Türkiye Büyük Millet Meclisi, “ Egemenlik kayıtsız, şartsız Milletindir ” ilkesinin oluşturduğu demokratik rejimimizin temel kurumu, ulusal egemenliğin somutlaştığı ve ulus iradesinin temsil edildiği yüce bir organdır.

Milletimize, devletimize ve demokrasimize olan inancımızı koruyarak, Cumhuriyet’ in dayandığı temel niteliklere ve Atatürk İlke ve Devrimlerine bağlı kalarak, gereksinim duyulan reformları gerçekleştirerek, önümüzdeki dönemde mutlu, büyük ve güçlü Türkiye’ yi oluşturmamız gelecek kuşaklara karşı tarihsel sorumluluğumuzdur.

Çocuklar bir toplumun geleceğidir. Her toplum, çocuklarına sahip çıkmak, onların en iyi biçimde yetişmelerini sağlamak zorundadır. Geleceğin yetişkinleri olarak topluma yön verecek çocuk ve gençlerimizi, demokratik toplum yapısını yaşam biçimi olarak benimsemiş, hukuka saygılı, yeniliklere açık, bakış açısı geniş, özgür düşünceye sahip insanlar olarak yetiştirmeliyiz.

Mustafa Kemal Atatürk, Türkiye Büyük Millet Meclisi’ nin açıldığı gün olan  23 Nisan’ı, çocuklara bayram olarak armağan ederken, Türk çocuklarının Yurt sevgisini ve çalışkanlığını biliyor ve onlara güveniyordu. “ Ne Mutlu Türküm Diyene ” diyen Atatürk’ ün izinden gidip esenlik dolu günlere ulaşmak dileğiyle…

Bayramınız Kutlu Olsun.
 

Muzaffer KARATAŞ

Belediye Başkanı

  Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış

  Yorum Ekle

Ad Soyad :
E-Posta :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :


Sevgili Hemşehrilerim.

      Sizlere seçim öncesi konuşmalarımda belirttiğim gibi “Belediyenin 1 kuruşunu yemem ve yedirtmem” sözü ile yola çıktık.Özellikle hesap-kitap işlerini yakından takip ettiğimiz için Değerli Halkımızı birçok konuda bilgilendirme gereği duydum.

            2006 yılından itibaren belirli gider kalemlerini bilmenizi istiyorum.

 

Yıllar İtibarı ile Harcama Kalemleri

2006 2007 2008 2009
Araç bakım, tamir ve parça değişimi
134.707
176.943
180.433
67.541

Su kuyuları bakım. onarımı

78.359
66.167
102.082
23.397
Akaryakıt
221.666
203.518
218.826
184.323
 
2010 yılı itibari ile gider kalemlerini daha da düşürmek ve Kurum olarak tasarrufa geçmek istiyoruz.
Çeşmealtı Köyü mevkiinde bulunan su kuyularımıza montajı yapılan bilgisayar otomasyon sistemiyle Belediye veya herhangi bir yerden su kuyularını görüp aynı zamanda   açma – kapama  ile depomuzdaki su seviyesinin kontrolünü yapabilmekteyiz.Ayrıca ekonomik zaman dilimlerinde su motorlarımızı çalıştırarak elektrikten tasarruf sağlamaktayız.
 
Saygılarımla.
Muzaffer KARATAŞ
Belediye Başkanı

  Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış

  Yorum Ekle

Ad Soyad :
E-Posta :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :


KARABİGA BELEDİYESİ RESMİ WEB SİTESİ   Tüm Hakları Saklıdır / Karabiga Belediyesi    1