Mobil   Site Haritası   Webmail   RSS  

BAŞKANIMIZ
  BAŞKANIMIZ
  BAŞKANIMIZIN YAZILARI
Takvim
BAŞKANIMIZ


  Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış

  Yorum Ekle

Ad Soyad :
E-Posta :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :  Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış

  Yorum Ekle

Ad Soyad :
E-Posta :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :


Karabiga Belediye Başkanı Daima Sizinle İletişim Halinde

Bizlere Görüşlerinizi yazdığınız için

Teşekkür ederim...

Muzaffer KARATAŞ

Karabiga Belediye Başkanı

İletişim Paylaşırsan Sağlanır ...


  Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış

  Yorum Ekle

Ad Soyad :
E-Posta :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :


  Başkanımıza İletmek istediğiniz Mesajınız
Lütfen Aşağıdaki Bilgileri Doldurunuz
 Ad Soyad * :
 Telefon :
 GSM :
 Adres :
 E-posta * :
 Detay :
Güvenlik Kodu
: (İşlem sonucunu giriniz)
* Zorunlu Alanlar

BELEDİYE BAŞKANIN GÖREV ve YETKİLERİ

Belediye başkanının görev ve yetkileri şunlardır:
Belediye tüzelkişiliğinin başı ve yürütme organı belediye başkanıdır. Başkan genel oyla doğrudan belde halkı tarafından seçilir.
Belediye başkanı, görevinin devamı süresince siyasi partilerin yönetim ve denetim organlarında görev alamaz; profesyonel spor kulüplerinin başkanlığını yapamaz ve yönetiminde bulunamaz.
 
► Belediye teşkilâtının en üst amiri olarak belediye teşkilâtını sevk ve idare etmek, belediyenin hak ve menfaatlerini korumak.
► Belediyeyi stratejik plâna uygun olarak yönetmek, belediye idaresinin kurumsal stratejilerini oluşturmak, bu stratejilere uygun olarak bütçeyi, belediye faaliyetlerinin ve personelinin performans ölçütlerini hazırlamak ve uygulamak, izlemek ve değerlendirmek, bunlarla ilgili raporları meclise sunmak.
► Belediyeyi Devlet dairelerinde ve törenlerde, davacı veya davalı olarak da yargı yerlerinde temsil etmek veya vekil tayin etmek.
► Meclise ve encümene başkanlık etmek.
► Belediyenin taşınır ve taşınmaz mallarını idare etmek.
► Belediyenin gelir ve alacaklarını takip ve tahsil etmek.
► Yetkili organların kararını almak şartıyla sözleşme yapmak.
► Meclis ve encümen kararlarını uygulamak.
► Bütçeyi uygulamak, bütçede meclis ve encümenin yetkisi dışındaki aktarmalara onay vermek.
► Belediye personelini atamak.
► Belediye ve bağlı kuruluşları ile işletmelerini denetlemek.
► Şartsız bağışları kabul etmek.
► Belde halkının huzur, esenlik, sağlık ve mutluluğu için gereken önlemleri almak.
► Bütçede yoksul ve muhtaçlar için ayrılan ödeneği kullanmak, özürlülere yönelik hizmetleri yürütmek ve özürlüler merkezini oluşturmak.
► Kanunlarla belediyeye verilen ve belediye meclisi veya belediye encümeni kararını gerektirmeyen görevleri yapmak ve yetkileri kullanmak.

  Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış

  Yorum Ekle

Ad Soyad :
E-Posta :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :


         

Özgeçmiş 

         06.09.1961 Karabiga doğumluyum, Liseye kadar olan eğitimimi Karabiga’ da tamamladım. Çocukluk ve gençlik yıllarımı Karabiga’ da geçirdim. Uzun yıllar boyunca futbol hayatım oldu, amatör olarak Karabigaspor, Bigaspor ve Yeniçiftlik Ecespor takımlarında futbol oynadım. Vatani görevimi Kıbrıs’ ta tamamladıktan sonra Karabiga Beldesine dönerek uzun süre Esnaflıkla uğraştım. 

         1988 yılında Ziraat Bankasında memur olarak başladım ve 1992 yılında evlendim. Dünyalar iyisi bir eşimin olduğunu her yerde söylerim. Memuriyet hayatımla birlikte kurduğum yapı kooperatifinde uzun yıllar başkanlık yaparak Beldemize çok güzel bir site kazandırdım. 

         2009 Yerel Seçimlerinde Ziraat Bankası Biga Şubesindeki görevimden istifa ederek Cumhuriyet Halk Partisi Karabiga Belediye Başkanlığı’ na aday oldum. Halkımızın beni Belediye Başkanlığı’ na layık görmesi ile göreve geldim ve halen görevimin başındayım. 

          Bizleri bugünlere hazırlayan, doğuran, büyüten annelerimiz, bizleri toplum içerisinde saygın bir insan, bir fert olmamızı sağlayan eşimiz. Kadınlarımızın toplum hayatımızda daha etkin, daha saygın bir yerde olması için her şeyden önce ekonomide, eğitimde, siyasette söz sahibi, yer sahibi olmasını istiyorum. Karabiga Belediyesi tarihinde ilk kez bir kadın meclis üyesi bizimle birlikte görev aldı. Karabiga Kadınlar Kooperatifinin kuruluşunu destekleyerek belde kadınlarımızın ticari hayata atılımına ortam sağladık. Yine Beldemizde atıl durumdaki balıkhaneyi aktif hale getirerek 50 – 60 kadınımıza iş imkanı sağladık. Kadınlarımızı hayatın tüm alanlarında görmek, onların aktif rol almalarını sağlamak istiyoruz. 

          Çocukların ellerinden tutmak, onları geleceğe hazırlamak en önemli hedeflerimizden biri olmalıdır. Çocuklarına sahip çıkmayan, onları ihmal eden milletler bunun acısını çok acı bir şekilde hissedecektir. Çocuklarımızı geleceğimizin teminatı olarak görüyoruz. Bugün onlar için yaptığımız tüm yatırımların getirileri gün gelecek yine fazlasıyla bizlere geri dönecek. Buna inanıyor ve bu mantık çerçevesinde hareket ediyoruz. Gerek eğitim, gerekse boş zamanlarını değerlendirmeleri için sportif faaliyetler vb. noktalarda onlara her zaman destek olmaya gayret ediyoruz. 

       Hedefleri: 

           Hedefimiz, en küçüğünden en büyüğüne kadar, mutlu ve mesut insanlardan oluşan bir Karabiga’ yı inşa etmektir. O bakımdan görev süremiz boyunca herkesin huzur ve mutluluğu için çalışacağız.

           Yol, park ve bahçe, kaldırım, altyapı ve asfalt gibi temel belediyecilik hizmetlerinde her geçen gün hedeflerimizi büyüterek hizmetlerimize devam ediyoruz.

           Karabiga,  tarih, doğa ve denizin buluştuğu noktada yer alan konumuyla, bizler için bir velinimettir. Beldemizi kolay ulaşılabilir kılmak istiyorum. Özellikle İstanbul deniz ulaşımı  olmazsa olmazlardan bir tanesidir.

           Karabigamızın alt yapı, üst yapı, yeşil alanları, sosyal donatıları ile 5. 000’ in üzerinde nüfusa sahip, eğitimli, nezih insanların tercihleri arasında yer alan bir yerleşim yeri olması.

           Konaklama tesisleri, sosyal tesisleri ile iş olanaklarının çok olduğu bir yerleşim merkezi, cazibe merkezi olması. İnsanların aradığı her şeyi bulabilmesi ve ulaşabilmesi çok önemli. 

           Belediyecilik hizmetleri bir bayrak yarışıdır. Görev süremiz boyunca halkımızın sevincine ve kederine ortak olarak halkımızla bütünleşmenin mutluğunu yaşayan bir belediyecilik anlayışını egemen kılacağız, bu makamı emanet olarak kabul edecek, halka hizmet etmenin vesilesi olarak göreceğiz.

Saygılarımla
 
Muzaffer KARATAŞ
Belediye Başkanı


 


  Yorumlar
Henüz yorum yapılmamış

  Yorum Ekle

Ad Soyad :
E-Posta :
Mesaj :
Güvenlik Kodu :


KARABİGA BELEDİYESİ RESMİ WEB SİTESİ   Tüm Hakları Saklıdır / Karabiga Belediyesi    1