KURUMSAL; Başkanın Kaleminden...

      Sevgili hemşerilerim bildiğiniz üzere 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde sonucunda sizlerin teveccühü ve oyları ile göreve başlamış bulunmaktayım. Öncelikle tüm Karabiga'lı hemşerilerimi seçimde göstermiş oldukları yüksek katılım nedeni ile teşekkür ediyorum.Bu görevin bizlere nasıl bir sorumluluk yüklediğinin bilincinde olarak çalışmalarımıza başladık. Bizler Karabiga da yaşayan her bir bireyin istek arzu ve dileklerini yerine getirmek için elimizden gelenin en iyisini yapmak için bu göreve talip olduk. Göreve başladığımız günden bu yana Karabiga'mızı daha yaşanabilir daha güzel bir belde yapmak öncelikli hedefimiz olacaktır.

      Söz verdiğimiz üzere Doğalgaz sürecini Ak Parti Grupbaşkan vekili, Çanakkale Milletvekilimiz Sayın Bülent TURAN'la görüşerek EPDK girişimlerine başladık ve Karabiga'mıza doğalgaz sözümüzü aldık. Geçtiğimiz hafta ziyaretimize gelen Doğalgaz dağıtım bölge yetkilileri ile görüşerek doğalgazı en kısa zamanda Karabiga'mıza kazandırmak için Karabiga Belediyesi olarak çalışmaları en hızlı şekilde nasıl yürütebileceğimiz konusunda kendileri ile fikir alış verişinde bulunduk.

      Önümüzdeki yaz sezonuna hazırlık amacı ile sahillerimizde gerekli düzenlemeleri yapmak için girişimlere başladık. Sahil temizleme makinası ile ilgili olarak firmalar la görüşerek teklif alma aşamasına gelmiş bulunmaktayız. Sahil Temizleme aracımızı garaj filomuza kazandırdığımız günden itibaren periyodik olarak halkımızın kullandığı tüm sahiller daha temiz ve daha modern bir plaja sahip olacaktır.

        Ramazan ayı münasebeti ile ramazan etkinlikleri yapılması kapsamında etkinlik takvimini önümüzdeki günlerde sizlerle paylaşacağız.

    Mayıs ayında yapılacak olan meclis toplantımızda siz hemşerilerimize söz verdiğimiz gibi meclis gündem maddelerinden biri Su faturalarında % 30 indirim olacaktır.

     Yine şu an alt yapı çalışmalarını yaptığımız 7/24 WhatsApp hizmet hattı en kısa zaman da siz değerli hemşerilerimizin hizmetine sunulacaktır. Beldemizin sorunlarını anlık çözümler bulmak için sizlerle birlikte hareket edeceğiz.

       Vakit Karabiga vaktidir diye çıktığımız bu yolda çalışmalarımız tüm hızıyla devam edecektir.

Saygılarımla
Ahmet ELBİ
Belediye Başkanı

Henüz yorum yok. İlk yorumu siz yapmak ister misiniz?

E-Posta adresiniz yayınlamayacaktır. Lütfen alanları doldurarak formu gönderiniz.

DİĞER HABERLERİMİZ ve DUYURULARIMIZ