Şehitlerimiz

Belediye Meclisimizin 08/01/2010 tarih ve 2010/2 sayılı kararı ile Şehitlerimizin adının, anısının yaşatılması ve Vatanı uğruna canını hiçe sayan Kahramanlarımızın gelecek nesillere aktarılması için Zeytinlik Parkının adı Şehit Adem CEYLAN Parkı, Karabiga Futbol Sahasının adı Şehit Selahattin UZ Futbol Sahası, Sahil Caddesindeki Eski Parkın adı ise Şehit İsmail ÖZKAN Parkı olarak değiştirilmiştir.

Adem CEYLAN : 1952 Karabiga doğumlu  Yahya Rahmi – Zekiye oğlu Adem CEYLAN, Er olarak Vatani görevini yapmaktayken 1974 tarihinde Kıbrıs Barış Harekâtı sırasında  Şehitlik mertebesine yükselmiştir. Bekâr olan Şehidimiz Karabiga mezarlığında yatmaktadır.
Selahattin UZ   : 1960  Karabiga doğumlu  Hasan – Baliga oğlu Selahattin UZ, Polis Memuru olarak İstanbul Gayrettepe Terörle Mücadele Şubesinde görevliyken Bahçelievler’ de girdiği çatışmada 10/10/1991 tarihinde Şehitlik mertebesine yükselmiştir.Evli ve 2 çocuk sahibi olan Şehidimiz Karabiga mezarlığında yatmaktadır.

İsmail ÖZKAN  : 1967 Karabiga doğumlu Mustafa – Süheyla oğlu İsmail ÖZKAN,  Diyarbakır Kulp’ ta Er olarak Vatani görevini yapmaktayken 1988 yılında Şehitlik mertebesine yükselmiştir.Bekâr olan Şehidimiz Karabiga mezarlığında yatmaktadır.

DİĞER HABERLERİMİZ ve DUYURULARIMIZ